Onur Air Jet Çağrı Merkezi 0850 885 15 51

Hakkımızda

ONUR AİR

Firmamız Onur Air ismiyle İstanbul menşeili olarak hizmet vermektedir.  Firmamız temelinde uygun fiyatlar ile konuklarımıza kaliteyi uygun fiyatlarla sunmayı hedef almaktadır. Kuruluş yılı 14 Nisan 1992 olan Onur Air öncü bir Türk firmasıdır.

2003 yılında iç hat hava taşımacılığının özel sektöre açılması ile uçuşlarına hız veren firmamız iç hat seferlerinde ilk kalkışı sağlamıştır. Uygun fiyat ve kaliteyi ön planda tutan Onur Air gerekli güncellemeleri yaparak kendisini sürekli geliştirmiştir, geliştirecektir.

Onur Air geniş bir iş istihdamına sahiptir. Günümüzde 1626 personel ve tamamı AirBus’tan oluşan filosuyla faaliyetlerine devam etmektedir. Firmamız günümüzde önemli konuma sahip olan iç hatlarda 14, dış hatlarda ise (Tarifeli-Tarifesiz) 25 ülkenin 120’yi aşkın noktasına kalkış sağlamaktadır. Onur Air kurulduğu günden bu yana 90 milyonu aşkın yolcunun uygun fiyat, kalite ve güven kriterleri içerisinde talep ettikleri noktaya taşımıştır.

Onur Air oldukça disiplinli ve genel ekonominin dengesini olumlu yönde etkileyen iş yapısı ile Türkiye’nin öncü firmalarından olmayı sürdürmektedir. Firmamız kendisini her geçen yıl daha da geliştirerek tüm havacılık sektörünü yüksek hedef ve standartlarıyla yükseltmektedir.

ÇEVRE POLİTİKASI

 • Çalışmalarımızı çevreyi esas alarak sürekli güncellemek ve iyileştirmek,
 • Uluslararası işleyişi takip ederek bu ilkelere uyum sağlamak,
 • Risk analizlerini sürekli hale getirerek çevreye olan zararını tamamen yok etmek veya en az zarar verecek hale getirmek,
 • Atıkları kaynak üzerinde, uluslararası atık ilkelerine uygun olacak şekilde imha etmek,
 • İstihdam ettiğimiz çalışanlarımızı ve yöneticilerimizi çevreye duyarlılık ve zararları minimize etme konularında bilinçlendirmek. Gerekli eğitimleri sağlamak,
 • Doğal kaynakların korunması ve bilinçli kullanılması amacı ile istihdam sağladığımız çalışanlarımıza gerekli eğitim ve bilgileri aktarmak,
 • Bütün bu eğitimlerin gidişatını ve sonuçlarını izlemek, değerlendirmek ve ortaya çıkan sonuçlar ile çevresel işleyiş konularında gerekli tedbirleri almak ve geliştirmek.
 • Tedarik ettiğimiz ürünlerde çevreye duyarlılık koşullarını gözetmek ve seçimleri bu ilkelere göre yapmak,
 • Taşıdığımız konuklarımızı yapılan çevre uygulamaları konusunda bilgilendirerek geri dönüşümleri takip edip uygulamaları sürekli güncelleştirmek,
 • Uçuşlarımızda ortaya çıkan sera gazlarının salınımını takip ederek minimum düzeyde tutmak,
 • Sürdürülebilirlik esaslarını dikkate alarak çevre faktörünün önemini kavramış bir bünye ile geleceğe yatırım yapmak,

Temel politikamızdır.

 

VİZYON VE MİSYON

VİZYON

     Firmamızın temel amacı kaliteli hizmet, güvenli uçuş ve konuklarımızın bu hizmetleri uygun fiyatla sahip olmasıdır. Türk havacılık sektöründe öncü olmaktır.

MİSYON

     Onur Air bu sektörde her konuda ilk olmayı ve yenilikçi olmayı ilke edinerek hizmet kalitesini, güvenliği ve uygun fiyat politikasını müşteri memnuniyeti ile birleştirmeyi hedeflemektedir.

 

 •      Siz de bu kalite, uygun fiyat ve güvenilirlikten faydalanmak isterseniz 0850 885 15 51 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.